Nowa oferta mobilności – Sixt driveplan by BP

Kilka dni temu koncern paliwowy BP wraz z wypożyczalnią samochodów Sixt zaprezentowały wspólną ofertę na miejską (i nie tylko) mobilność. Oferta dotyczy samochodu w abonamencie, gdzie użytkownik opłaca miesięcznie tylko jedną, stałą ratę. W zamian otrzymuje oczywiście auto z kompletem ubezpieczeń, pełną obsługę serwisową wraz z wymianą opon i ich magazynowaniem. Wśród korzyści wymieniana jest też karta paliwowa Routex (to element od BP), ale poziomu rabatu nie sposób poznać – infolinia nie odbiera, na maila nie odpisują.

źródło: strona internetowa Sixt drivesmart by BP

Nie byłbym sobą, gdybym nie porównał ich cen do konkurencji. Na początek auto najmniejsze, idealne do miasta – Fiat 500. W Sixt drivesmart taki wóz w wersji Sport możemy mieć za 750 złotych miesięcznie (brutto), przy umowie na 12 miesięcy i braku wpłaty początkowej. Z kolei oferta „Fiat na abonament“ – od jakiegoś czasu już obecna na rynku – Fiata 500 wycenia na 799 złotych miesięcznie, przy czym:

  • cena ta nie zawiera opon zimowych
  • limit kilometrów to 13,000 w porównaniu do 20,000 od Sixt.

Sprawdziłem jeszcze ofertę wypożyczalni samochodów (Carnet – 1200 zł netto!) i niedawnego debiutanta na rynku – firmy Carsmile. Tutaj żądają 1051 zł netto + 0,21 zł za każdy przejechany kilometr w przypadku osoby prywatnej lub 891 zł + 012 zł/km od firmy.

źródło: strona internetowa Carsmile

Widać więc, że w przypadku małego, miejskiego Fiata 500 oferta Sixt driveplan by BP jest najlepsza. Klientami mogą być zarówno osoby prywatne jak i firmy. Aby zostać ich klientem, trzeba się jednak solidnie wyspowiadać, podając: dochody z ostatnich 3 m-cy, posiadany majątek, wydatki i zobowiązania. Plusy to jednak możliwość udostępnienia auta komuś z najbliższej rodziny, wyjazdu do innego kraju UE.

strona www: https://www.sixtdrivesmart.pl/

Post Author: admin

Co myślisz?